Beter assertief dan lief! Het is niet goed om alsmaar goed te zijn. Te goed zijn eindigt slecht, zie het voorbeeld van Jezus. Als je te goed bent, ben je slecht bezig. Het spreekwoord gaat niet voor niets: ‘al te goed is buurmans gek’.

Goedheid prijzen we aan, maar te veel goedheid werkt als een rode lap op een stier.

Onze driften blijven dierlijk, vaak krijg je pas respect als je je tanden ontbloot. Assertief iemand laat zijn tanden zien.

Om de Spaanse filosoof Baltasar Gracián te parafraseren: “Zelfs konijnen trekken aan de manen van een tandeloze leeuw.”

Laat je tanden zien.

Als iets niet goed voelt, kom dan direct voor jezelf op. Van uitstel komt vaak afstel en soms stel je het zo lang uit tot je explodeert en daarmee meer kapot maakt dan je lief is.

Daarom, ook als je niet meteen weet wat te zeggen, kun je beter iets zeggen, bijvoorbeeld: “Oh, ik weet nog niet waarom maar dat voelt niet fijn voor mij.”

 

Leg rustig uit dat het uitspreken van je gevoel al een grote stap voor je is en dat je het voorlopig daarbij wilt laten.

Leg een andere keer rustig uit wat je niet fijn vindt en wat het met je doet.

Zeg eerlijk wat je wilt. Vertel zonder schroom, duidelijk en beleefd welke oplossing jij voorstelt. Doe dat zonder verwachtingen, neem vooralsnog genoegen met je eigen assertiviteit.

 

Maak van assertiviteit een gewoonte, zo maak je je leven een stuk leuker.

“Nee zeggen vanuit je diepste overtuiging is beter dan ja zeggen om te behagen, of erger nog, om moeilijkheden te vermijden”, aldus de Indiase vrijheidsstrijder Mahatma Gandhi.

 

Weinig dingen maken meer indruk dan duidelijkheid en assertiviteit.

Samengevat in een sinterklasrijmpje: wees recht door zee, dan zit alles mee.

 

www.klanthoffelijk.nl

Zakelijk flirten – gedrag voor gunnen

Bestel Ons Boek - Leuk Jezelf Op

VRAAG NU VRIJBLIJVEND UW OFFERTE AAN

Klik op de onderstaande button om uw offerte aan te vragen

OFFERTE AANVRAGEN

Share This